Kontaktní čočky

Acuvue, Air Optix... Nabízíme kontaktní čočky od všech dodavatelů na českém trhu.

 

Když se rozhodnete vyzkoušet kontaktní čočky, navštivte našeho očního odborníka – kontaktologa či oční lékařku. Náš kontaktolog se vás zeptá na pár jednoduchých otázek a zjistí, co je  nejlepší volbou pro vaše oči a životní styl. Bude vás informovat o dostupných možnostech a před  vyzkoušením čoček provede oční vyšetření. Připravte se na uhrazení poplatku ( 750 Kč – vyšetření+ zdarma zkušební čočky)které je nezbytné pro výběr čoček a zachování zdraví vašich očí. Vysvětlíme vám a ukážeme jak s čočkami zacházet – jak je nasadit a vyjmout.

Kontaktní čočky se používají již mnoho let, ale v posledních letech došlo k výraznému přelomu ve vývoji. Čočky jsou velmi měkké, tenké a ohebné a uchovávají vlhkost pro vynikající pohodlí. Materiál a design umožňují čočkám se přizpůsobit jedinečnému tvaru vašich očí.

Materiál kontaktních čoček je biokompatibilní. Podobné materiály jsou často používány v mnoha jiných lékařských oborech, současné materiály navíc poskytují vysokou propustnost pro kyslík (silikon-hydrogel). Kontaktní čočky jsou zdravotnickým prostředkem, proto je dodržování všech doporučení očního odborníka nezbytné.

Čištění čoček je velmi důležité pro zdraví vašich očí.

Nejpohodlnějším způsobem nošení jsou jednodenní jednorázové čočky. Každé ráno nasadíte zcela nový pár, sejmete ho a vyhodíte, než půjdete spát. Tak se nebudete muset o čištění vůbec starat.

Ani péče o kontaktní čočky s plánovanou výměnou není komplikovaná. Díky zjednodušeným , více-účelovým roztokům, je péče o čočky jednoduchá. Nejlepším způsobem je vyčištění a dezinfekce čoček a poté uložení do roztoku přes noc. 

Mezi kontaktními čočkami je mnoho rozdílů – mají rozdílné designy a jsou vyrobeny z různých materiálů. Rozdíly jsou také v korekci zraku, kterou poskytují- například existují čočky speciálně pro astigmatiky. Jsou také různé režimy výměny: čočky které nosíte opakovaně, čočky, které můžete mít přes noc a další, které vyměňujete každý den. Proto byste nikdy neměli začít nosit  kontaktní čočky anebo přejít z jednoho typu kontaktních čoček na jiný bez toho, abyste se poradili s naším kontaktologem. Pohodlí vašich očí,kvalita vidění, ale také zdraví vašich očí by tak mohly být v ohrožení.

Barevné kontaktní čočky jsou dostupné s dioptriemi i bez dioptrií. Přestože nepotřebujete korekci zraku, kontaktní čočky jsou zdravotnickým prostředkem a musí být aplikovány kontaktologem a vyžadují stejnou péči jako jiné kontaktní čočky. Je důležité vedět, že vaše čočky nikdy nesmí nosit někdo jiný.

Aplikujeme také kontaktní čočky multifokální.

Kontaktujte nás

Oční optika Skala - Dejvice

Otevírací doba

Po-Pá 8:30 - 18:00

Oční optika Skala - Kralupy nad Vltavou

Otevírací doba

Po - Pá 8:30 - 12:00 13:00 - 17:00

Lékařka MUDr. Irena Kuželová

Po 8:30 - 12:00
Út 8:30 - 12:00 13:00 - 15:30
Čt 8:30 - 12:00 13:30 - 17:00 - Poradna aplikace kontaktní čočky
Pá 8:30 - 12:00 - Pouze na objednání